Moti sot i freskët dhe me vranësira

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 10 Nëntor, 2021 10:01

Moti sot i freskët dhe me vranësira

 Moti sot do të jetë me vranësira mesatare deri të konsiderueshme dhe më i freskët, nëpër fushëgropa me dukuri të mjegullës. Do të fryjë erë e matur nga drejtimi juglindor, më e shprehur përgjatë Vardarit. Në pjesët juglindore, pasdite do të ketë kushte për dukuri të reshjeve të shkurta të shiut.

Temperatura maksimale do të jetë në interval prej 9 deri 14 gradë.

Në Shkup, moti do të jetë i ndryshueshëm me erë të dobët deri mesatare nga drejtimi juglindor. Temperatura e mëngjesit do të zbresë deri 3, ndërsa e ditës do të arrijë deri 12 gradë.

Në ditët në vijim moti do të jetë me vranësira mesatare deri të konsiderueshme, paradite nëpër fushëgropa me dukuri të mjegullës. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi juglindor, më e shprehur përgjatë ditës së nesërme. Temperaturat do të jenë më të ulëta, të mëngjesit vende-vende do të zbresin nën zero.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 10 Nëntor, 2021 10:01

06
Dhj
Ambasadorja e SHBA-së në vend, Anxhela Ageler sonte theksoi se është konfuz procesi për zgjedhjen...
06
Dhj
Ajo ka një apartament në Shkup prej 54 metrash katrorë si pronë e saj personale,...
06
Dhj
Riorganizimi i administratës nënkupton reduktimin e disa institucioneve, nga 140 institucione që janë nën ombrellën...
06
Dhj
Qytetarët nuk u besojnë as politikanëve, as institucioneve, kështu vlerëson Insituti për Demokraci, një hulumtim...