Moti sot me vranësira dhe i freskët, nëpër lugina do të ketë mjegull

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 11 Nëntor, 2021 09:10

Moti sot me vranësira dhe i freskët, nëpër lugina do të ketë mjegull

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira dhe i freskët. Nëpër lugina do të ketë mjegull.

Në pjesën juglindore të vendit, do të ketë kushte për reshje të shiut.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 5 deri 9 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 9 deri 14 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë me vranësira, ndërsa temperaturat në disa vende do të bien nën zero.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 11 Nëntor, 2021 09:10

29
Nën
Në pjesën e tretë të Programit 200, i ftuar ishte zv/ministri i Drejtësisë, Agim Nuhiu,...
29
Nën
Shpeshë herë viktimat ngelin udhëve, pasi që kapacitet e qendrave strehuese nuk janë shumë të...
29
Nën
Drejtori i Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinarisë, Nikolçe Babovski, në emisionin “Utrinski” në “Telma” tha...
29
Nën
Viktimat e dhunës familjare kanë qenë sonte temë në Programin 200, me gazetaren Semra Musai....