Moti sot në mbarë vendin do të jetë me vranësira dhe i ftohtë

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka March 24, 2020 08:15

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me vranësira dhe i ftohtë

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me vranësira dhe i ftohtë me reshje të kohëpaskohshme të borës, posaçërisht në pjesët lindore. Do të fryejë erë e dobët deri mesatare kryesisht nga drejtimi perëndimor.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej minus një deri në minus shtatë gradë, ndërsa ajo e ditës do të lëvizë prej minus një deri në gjashtë gradë Celsius.

Në Shkup mot kryesisht me vranësira dhe më i ftohtë me reshje të kohëpaskohshme të borës posaçërisht në pjesët lindore. Do të fryejë erë e dobët deri në mesatare kryesisht nga drejtimi perëndimor.

Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri në minus një, ndërsa ajo e ditës deri në dy gradë Celsius.

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka March 24, 2020 08:15