Mourinho ‘godet’ Tottenhamin: Është klubi i vetëm që nuk kam ndenja emocionale

Redaksia
By Redaksia 25 Maj, 2023 19:41

Mourinho ‘godet’ Tottenhamin: Është klubi i vetëm që nuk kam ndenja emocionale

Jose Mourinho ka gjuajtur në drejtim të Tottenhamit, duke thënë se ata janë ish-klubi i tij i vetëm me të cilin ai nuk ka lidhje emocionale.

Trajneri portugez kaloi 17 muaj në veri të Londrës midis nëntorit 2019 dhe prillit 2021, me pjesën më të madhe të asaj magjie duke parë lojëra të luajtura pas dyerve të mbyllura gjatë pandemisë Covid-19.

Mourinho nuk mban shumë kujtime të lumtura nga koha e tij me ‘Spurs’, me trajnerin aktual të Romës që preferon të shikojë me dashuri pas qëndrimeve me Porton, Chelsea, Inter, Real Madrid dhe Manchester United.

“Shpresoj që fjalët e mia të mos keqinterpretohen, por të vetmin klub në karrierën time që nuk e kam një ndjenjë të thellë për është Tottenham. Ndoshta sepse gjatë periudhës që unë drejtova klubin stadiumi ishte bosh për shkak të Covid-it dhe sepse Presidenti [Daniel] Levy nuk më dha shumë. Në të gjitha klubet e tjera, ka pasur gjithmonë një lidhje të fortë, sepse njerëzit nuk janë budallenj. Nuk ka të bëjë me fitoren apo humbjen. Tifozët e kuptojnë që unë luftoj për ta çdo ditë. Në rastin tim, unë jam Romanista, Madridista dhe Interista dhe kjo është një gjë e përbashkët. Do të jem përgjithmonë i lidhur me Romën dhe klubet e tjera që kam trajnuar”, ishin fjalët e portugezit.

Kujtojmë që ‘Special One’ do të udhëheqë Romën në finalen e Evropa Ligës këtë sezon, më 31 maj ndaj Sevillës, nga ora 21:00./Lajmi.net/

Redaksia
By Redaksia 25 Maj, 2023 19:41