Mourinho: Messi ndalet vetëm nëse i vendos një kafaz

Desk
By Desk April 19, 2019 22:32

Mourinho: Messi ndalet vetëm nëse i vendos një kafaz

Trajneri portugez ka analizuar ndeshjen mes Barcelonës dhe Manchester United.

Jose Mourinho i cili aktualisht është i papunë, që pas shkarkimit nga Manchester United, është ndalur për të analizuar ndeshjet çerekfinale të Ligës së Kampionëve.Ai ka folur për duelin e ish-skuadrës së tij dhe Barcelonës, të cilën katalanasit e fituan pas një paraqitjeje të jashtëzakonshme të Lionel Messit.

Sipas Mourinhos, Messi është pothuajse e pamundshme për t’u ndalur sidomos kur e lë të luajë në lojën një kundër një. “Është e lehtë ta parashikosh mënyrën e tij të lojës, por kurrsesi nuk është e lehtë të krijosh një kafaz për ta ndaluar atë, sepse vjen nga e djathta dhe futet në të majtë”, deklaroi Mourinho. “Kur Messi ka topin dhe luan një kundër një, je i vdekur. Prandaj nuk më ka pëlqyer kurrë ta markoj individualisht atë, duhet të krijosh një kafaz me lojtarë rreth tij”. “Ai po kalon një sezon fenomenal dhe tani, me Cristiano Ronaldon e eliminuar, Messi e di se Topi i Artë po e pret”, theksoi portugezi.

Desk
By Desk April 19, 2019 22:32