MPJ-ja greke: Mirë se erdhe për fqinjët tanë në familjen e NATO-s

MPJ-ja greke: Mirë se erdhe për fqinjët tanë në familjen e NATO-s

Ministria e Punëve të Jashtme të Greqisë përmes “Tuiter”-it zyrtar dërgoi urime për anëtarësimin tonë në NATO, duke shtuar se pret bashkëpunim konstruktiv, lajmëroi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

“I urojmë Republikës së Maqedonisë së Veriut për anëtarësimin në NATO si anëtare e 30-të e Aleancës. Mirë se erdhe për fqinjët tanë  në familjen e NATO-s dhe presim bashkëpunim konstruktiv në korrniza të Aleancës”; shkruajtën nga MPJ-ja greke në “Tuiter”. 

Linda Limani
nga Linda Limani 28 Mars, 2020 10:44

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.