MPJ-Sofje: E njoftojmë Maqedoninë e Veriut se propozimet e tyre janë të papranueshme

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 15 Prill, 2022 12:38

MPJ-Sofje: E njoftojmë Maqedoninë e Veriut se propozimet e tyre janë të papranueshme

Ministria e Punëve të Jashtme në Bullgari në një deklaratë për BGNS ka komentuar deklaratat e ministri të Punëve të Jashtme në vend, Bujar Osmani se ekziston dokument për zgjidhjen e kontestit me Bullgarinë, dhe se i njëjti pritet të miratohet nga autoritete bullgare. MPJ-ja bullgare thotë se propozimet e RMV-së janë të papranueshme për Sofjen zyrtare.

“Gjatë takimit në shkurt, Bullgaria informoi Republikën e Maqedonisë së Veriut se propozimet e tyre nuk janë të pranueshme dhe se bisedimet duhet të vazhdojnë”, thuhet në përgjigjen e MPJ-së bullgare.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 15 Prill, 2022 12:38
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.