Musiala për krahasimet me Messin: Është një nder për mua

Drin Zenku
Publikuar nga Drin Zenku 23 Nëntor, 2022 11:51

Musiala për krahasimet me Messin: Është një nder për mua

Ylli në rritje i kombëtares së Gjermanisë, Jamal Musiala po krahasohet me Lionel Messin.
Lojtari i Bayern Munich, Musiala është një nga lojtarët më premtues në botën e futbollit dhe kjo dëshmohet edhe nga fakti që atë po e krahasojnë edhe me Leo Messin.

Lidhur me këto krahasime, lojtari ka dhënë disa komente së fundmi, duke thënë se është një nder i veçantë për të.

“Është një nder të krahasohesh me Messin, por edhe pak e zorshme”, ka thënë Musiala, përcjell lajmi.net.

“Ai ka performuar në nivelet më të larta për gjatë gjithë jetës së tij”, shtoi ylli gjerman.

Musiala dhe kombëtarja e Gjermanisë do të kenë sot punë me kombëtaren e Japonisë, me fillim nga ora 14:00.

Drin Zenku
Publikuar nga Drin Zenku 23 Nëntor, 2022 11:51

01
Dhj
Sonte në “Rruga drejt”, në Alsat M, në studio me gazetarën Fatlume Dervishi, në pjesën...
01
Dhj
Të gjitha kontrollet kryhen pas raportimeve për bomba dhe përfundimisht konfirmohet konstatimi ynë fillestar –...
01
Dhj
Opozita nuk duhet të kushtëzoj ndryshimet kushtetuese në situate kur vendi ndodhet para sfidave të...