Naumovski: Në interes të LSDM-së është që kryeministri të jetë nga jashtë qeverisë aktuale

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 4 Nëntor, 2021 22:37

Naumovski: Në interes të LSDM-së është që kryeministri të jetë nga jashtë qeverisë aktuale

Ish-ambasadori dhe zv. kryeministri Vasko Naumovski konsideron se është në interes të LSDM-së që të tentojë të sjellë një histori të re, një person i cili nuk do të jetë pjesë e të gjitha atyre proceseve që ishin karakteristike për pushtetin.

“Na duhet një person që nuk do të lidhet me afera korruptive. Është e mundur të jesh dikush që është anëtar i qeverisë, por është më mirë të jesh një person i mandatuar që nuk është pjesë e qeverisë aktuale. Një person që do të mund t’i bashkojë të gjitha ato krahë ekzistues në LSDM. Do të duhet të merret me ndarjet e brendshme, krahun e Shkupit, si dhe përkrahësit e ish-udhëheqësit Crvenkovski.

Kandidati i ri për kryeministër duhet të bashkojë anëtarësinë dhe të udhëheqë proceset reformuese”, thotë Naumovski në emisionin “24 Analiza”.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 4 Nëntor, 2021 22:37
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.