Në Maqedoninë e Veriut ka më tepër gra sesa burra

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 30 Mars, 2022 13:47

Në Maqedoninë e Veriut ka më tepër gra sesa burra

Enti Shtetërorë për Statistika sot ka publikuar rezultatet e para zyrtare të regjistrimit, përcjell TV21.

Gjithsej janë regjistruar 2.097.319 qytetarë, ndërsa rezidentë janë 1.836.713 qytetarë, prej të cilëve 50,4% janë gra, kurse 49,6% janë burra.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 30 Mars, 2022 13:47
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.