Në pikat kufitare nuk ka vonesa të gjata

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 4 Shtator, 2022 09:01

Në pikat kufitare nuk ka vonesa të gjata

Qarkullimi në rrugë po zhvillohet pa probleme në rrugë të thata. Intensiteti i trafikut në rrugët  jashtë qendrave të qytetit është mesatar, tha Lidhja e Automjeteve.

Në vendkalimet kufitare nga ana e Maqedonisë, siç theksojnë nga Lidhja e Automjeteve, nuk ka më ndalime për hyrje dhe dalje nga vendi.

LMMA rekomandon rregullim të shpejtësisë së lëvizjes, respektim të sinjalistikës në komunikacion dhe menaxhim të kujdesshëm të automjeteve, veçanërisht në rrugët nëpër lugina, lugina lumore dhe gryka, ku ka mundësi për rrëshqitje të dheut. Kjo veçanërisht vlen për segmentet Katllanovë – Veles, Mavrovë – Dibër – Strugë, Vinicë – Berovë dhe Koçan – Dellçevë.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 4 Shtator, 2022 09:01
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.