Në qytetin e Manastirit zbulohen armë dhe municion

Në qytetin e Manastirit zbulohen armë dhe municion

Pushkë, revole dhe municion i ndryshëm është zbuluar sot në një shtëpi në qytetin e Manastirit.

Sipas të dhënave zyrtare të MPB-së, pjesëtar të policisë sot kanë kryer bastisje në shtëpinë e personit D.G, 34 vjeçar, nga Manastiri i dyshuar se ka kryer veprën penale armë mbajtje pa leje dhe material tjera shpërndarëse.

Gjatë kësaj bastisje, nga policia e Manastirit kanë informuar se është konfiskuar katër pushkë gjuetie, një revole, një pushkë ajrore, 55 plumba të kalibrit 9 mm, 77 plumba për municion gjuetie e materiale të ngjashme. (koha.mk)

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 15 Maj, 2019 22:57

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.