Nënkryetari i Kuvendit Fadil Zendeli: Talat Xhaferi të kthehet ta mbaj seancën

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 11 Nëntor, 2021 13:47

Nënkryetari i Kuvendit Fadil Zendeli: Talat Xhaferi të kthehet ta mbaj seancën

Nënkryetari i Kuvendit, Fadil Zendeli pas një ore pauzë nga foltorja ka ka kërkuar që kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi të kthehet në sallën e Kuvendit të të mbajë seancën, shkruan Alsat.

Zendeli ka thënë se “Xhaferi duhet ti mbajë seancat e Kuvendit, pasi ai është në Kuvend”.

Sipas Zendelit, Xhaferi as nuk është i penguar as nuk mungon në Kuvend dhe pasi ndodhet aty duhet ti udhëheq seancat./ Alsat.mk

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 11 Nëntor, 2021 13:47

06
Dhj
Ambasadorja e SHBA-së në vend, Anxhela Ageler sonte theksoi se është konfuz procesi për zgjedhjen...
06
Dhj
Ajo ka një apartament në Shkup prej 54 metrash katrorë si pronë e saj personale,...
06
Dhj
Riorganizimi i administratës nënkupton reduktimin e disa institucioneve, nga 140 institucione që janë nën ombrellën...
06
Dhj
Qytetarët nuk u besojnë as politikanëve, as institucioneve, kështu vlerëson Insituti për Demokraci, një hulumtim...