Nëntë kompani, ofertë për qymyr në TEC Manastir

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 3 Nëntor, 2021 20:54

Nëntë kompani, ofertë për qymyr në TEC Manastir

Nëntë kompani në thirrjen e dytë të shpallur nga EMV kanë dhënë ofertat për dorëzimin e 900 mijë tonë thëngjill të nevojshëm për TEC Manastirin.

Bëhet fjalë për dy miniera vendore, kompani nga Kosova, Shqipëria, Bosnja dhe Hercegovina dhe Turqia. Tani do të kontrollohet nëse thëngjilli i ofruar i plotëson karakteristikat teknike, pas së cilës do të zgjidhet se cila kompani do të fitojë tenderin. Të hënën e ardhshme EMV-ja pritet të njoftojë se cila kompani do ta furnizojë TC Oslomej me 300 mijë tonë qymyr që u paraqitën në thirrjen e parë publike.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 3 Nëntor, 2021 20:54
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.