Nesër do të mblidhet KQ i LSDM-së, a do të jetë në rend dite dorëheqja e Zaevit?

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 8 Nëntor, 2021 21:32

Nesër do të mblidhet KQ i LSDM-së, a do të jetë në rend dite dorëheqja e Zaevit?

Nesër në mes të dy Kongreseve do të mblidhet organi më i lartë partiak i LSDM-së, përkatësisht Këshilli Qendror, konfirmojnë për “Fokus” nga LSDM-ja, përcjell FLAKA.

Mbledhja e Këshillit Ekzekutiv është caktuar në ora 18:00, ndërsa Këshilli Qendror do të mbahet në orën 20.00.

Nga partia nuk bëjnë të ditur nëse do të shqyrtohet edhe dorëheqja e liderit Zoran Zaev. Në pyetjen se cila do të jetë agjenda e Këshillit Qendror, ata shkurtimisht janë përgjigjur se kjo do të jetë situata aktuale politike.

Ndryshe, sipas Statutit të LSDM-së, Këshilli Qendror është ai që shpall zgjedhje të parakohshme për kryetar, në rast se kryetari aktual jep dorëheqje. FLAKA

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 8 Nëntor, 2021 21:32
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.