“Neymar-Mbappe show”, PSG mposht Bordeaux dhe shkon +10

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 6 Nëntor, 2021 23:06

“Neymar-Mbappe show”, PSG mposht Bordeaux dhe shkon +10

Paris Saint Germain vrapon drejt titullit kampion, pasi ka marrë një tjetër fitore mbrëmjen e sotme, 2-3 në transfertën ndaj Bordeauz dhe është ngjitur në kuotën e 34 pikëve, plot 10 më tepër se Lens i vendit të dytë.

Braziliani Neymar shënoi dy herë në pjesën e parë, me dy asiste të Kylian Mbappe, ndërsa në të dytën ishte vetë sulmuesi i talentuar francez që mbylli llogaritë e ndeshjes, duke shënuar edhe golin e tretë në portën e Bordeaux.

Vendasit u zgjuan shumë vonë dhe gjetën golin e parë me Elis në minutën e 79’, ndërsa në shtesë Niang rihapi takimin, por nuk kishte më kohë për të shmangur humbjen që e lë Bordeax në vendin e 16 me 12 pikë.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 6 Nëntor, 2021 23:06

27
Nën
Shkoi për gjueti me shokë, por mbeti i plagosur në rrethana ende të pazbardhura, në...
27
Nën
Sot tifogrupi Ballistët i bëjnë 30 vite. Në këtë 30 vjetor ata kanë festuar si...
27
Nën
Nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar i Bashkimit Demokratik për Integrim, nesër me fillim...
27
Nën
Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë...