“Nga mbeturina ne art” muzeu i cili hapi dyert per artisten ne mbare boten

“Nga mbeturina ne art” muzeu i cili hapi dyert per artisten ne mbare boten

“Nga mbeturina ne art” muzeu i cili hapi dyert per artisten ne mbare boten, ne Baku morren pjese mbi 40 artiste nga Maqedonia prej tyre vetem pese shqiptare te ishin pjesmares ne kete aktivitet i cili ishte konkurues.

Burhan Ahmeti piktor dhe grafist nga Gostivari mori pjese ne Azerbajxhan ne ekspoziten kolegtive.

Baku ka qene ne qender te mediave per reciklimin e mbeturinave andaj dhe nga mbeturinat mund te realizohet nje art. Ide e cila ka hapur edhe kete muze si nje inspirim per te gjithe artiste.
Perpos Azerbajxhanit Ahmeti ka marr pjese gjithashtu edhe ne ekspoziten kolegtive ne Uashington konkretisht ne Ambasaden e Maqedonise.

Ahmeti u beri thirje ambasadoreve te maqedonise jasht vendit qe ti kushtojne me shume rendesi artit ku i njejti te prezantohe edhe jasht vendit si dhe institucioneve ne vend per perkrahje te artisteve ne vecanti talenteve te rinje.

Ndryshe Burhan Ahmeti theksoi qe viti 2019 ka qene nje nder vitet me te suksesshme sa i perket karieres artistike.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 14 Tetor, 2019 13:24

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.