Nikollovski nga VMRO-DPMNE: Votëbesimin e lëmë, kërkojmë zgjedhje të shpejta parlamentare

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 11 Nëntor, 2021 21:48

Nikollovski nga VMRO-DPMNE: Votëbesimin e lëmë, kërkojmë zgjedhje të shpejta parlamentare

Deputeti i VMRO DPMNE-së, Aleksandar Nikollovski tha se opozita tërhiqet nga votëbesimi i sotëm. Ai tha se opozita kërkon zgjedhje të shpejta parlamentare, kjo sipas tij, është e vetmja zgjidhje.

Nikollovski tha se sot ka qenë një ditë e vështirë për demokracinë, ku si asnjëherë më parë janë kindapuar deputetët. Nikollovski tha se deputetëve u janë fikur telefonat, duke i kërcënuar me jetë. Ai kërkoi që sa më parë të ketë zgjedhje të parakohshme, sepse pushteti ka vetëm 59 deputet, në këtë mënyrë direkt janë në minorancë.

Ai ka deklaruar se le të vendose shumica se çfarë do të bëjë tani me nismën që është ndërmarrë. Opozita maedonase ka kërkuar zgjedhje të shpejta parlamentare, si rrugë e vetme për të dalë nga kriza politike që ka përfshirë vendin. Në fund kanë deklaruar se në ditët e ardhshme do të definojnë hapat e ardhshëm që ata do të ndërmarrin.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 11 Nëntor, 2021 21:48

09
Dhj
Pjesa më e madhe e amendatenve të propozuara nga opozita ishin për ndërtimin dhe rehabilitim...
09
Dhj
Drejtoresha e deritanishme e Akademisë për Gjykatës dhe prokurorë publikë, profesoresha dhe ish gjykatësja kushtetuese,...
09
Dhj
Sot (09.12.2022) policia nga SPB Manastir kanë arrestuar G.J.(37) nga Manastiri. Gjatë kontrollit në banesën...
09
Dhj
Dy persona janë arrestuar mbrëmë në rajonin e Shkupit pasi dyshohen se kanë sulmuar fizikisht...