Një burrë u gjet lakuriq brenda murit të teatrit në shtetin e New York-ut, kishte qëndruar aty për dy ditë

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 6 Nëntor, 2021 23:38

Një burrë u gjet lakuriq brenda murit të teatrit në shtetin e New York-ut, kishte qëndruar aty për dy ditë

Një burrë është shpëtuar pasi u bllokua brenda mureve të një teatri në Syracuse, në shtetin e New York-ut.

Sipas BBC, zjarrfikësit u thirrën rreth orës 7 të mëngjesit pasi dikush u dëgjua duke përplasur murin dhe duke u lutur për ndihmë.

Besohet burri ka mbetur i ngecur brenda një hapësire zvarritëse për dy ditë.

Ekipet e shpëtimit prenë muret e teatrit dhe e gjetën atë lakuriq, thanë mediet lokale. Ai po trajtohet në një spital lokal.

Në një deklaratë në Facebook, departamenti i zjarrfikësve në Syracuse tha se nuk ishte e qartë se si kishte përfunduar ai aty.

Bëhet e ditur se burri ishte parë duke u endur nëpër ndërtesë në fillim të javës. 

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 6 Nëntor, 2021 23:38

27
Nën
Shkoi për gjueti me shokë, por mbeti i plagosur në rrethana ende të pazbardhura, në...
27
Nën
Sot tifogrupi Ballistët i bëjnë 30 vite. Në këtë 30 vjetor ata kanë festuar si...
27
Nën
Nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar i Bashkimit Demokratik për Integrim, nesër me fillim...
27
Nën
Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë...