Një djalë është rrahur me shufër në kokë për shkak të marrëdhënieve të përkeqësuara ndërfqinjësore

Një djalë është rrahur me shufër në kokë për shkak të marrëdhënieve të përkeqësuara ndërfqinjësore

Një djalë 22-vjeçar është lënduar rëndë pasi që tre persona e kanë hasur në rrugën “Bërsjaçka Buna” në Shkup, ndërsa njëri prej tyre me shufër hekuri e ka goditur në anën e pasme të kokës.

Shkak për sulmin, siç kumtoi MPB, kanë qenë marrëdhëniet e përkeqësuara ndërfqinjësore. Ngjarja ka ndodhur dje rreth mesditës përderisa F.A.(22) nga Shkupi ka lëvizur në këmbë, është hasur nga J.B. (20), E.J.(23) dhe A.A.. Më pas, J.B. e ka sulmuar fizikisht F.A., duke e goditur me shufër metalike në pejsën e pjesës së pasme të kokës.

F.A. me automjet të Ndihmës së shpejtë mjekësore është dërguar në Spitalin e përgjithshëm të qytetit “8 Shtatori” ku i janë konstatuar lëndime të rënda trupore dhe është dërguar në Kompleksin e klinikave “Nëna terezë”. B.J. është arrestuar në Stacionin e policisë dhe po punohet në ndriçimin e rastit.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 8 Tetor, 2018 20:25

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.