Një gruaja feston ditëlindjen e saj të 107-të me distancë shoqërore jashtë shtëpisë së kujdesit

Një gruaja feston ditëlindjen e saj të 107-të me distancë shoqërore jashtë shtëpisë së kujdesit

Izolimi nuk ndaloi gjyshen e madhe Ellen Gardner për të festuar ditëlindjen e saj.

Ellen festoi me një festë të distancuar shoqërore në shtëpinë e kujdesit, duke veshur një kurorë kartoni dhe një batanije komode, në mënyrë që të mund të dilte jashtë në karrocën e saj, transmeton lajmi.net.

Një nga djemtë e saj, Ronnie dhe gruaja e tij qëndruan shumë larg nga Ellen në zonën e kopshtit, në mënyrë që të mund të vëzhgonin dhuratat e saj të hapura.

Nxënësit e shkollës i bënë Ellen një flamur të veçantë për të festuar ditën e saj të madhe në Orchard Grove Care Home, në Glasgow.

Ajo ishte e ve në 1970 dhe ka vetëm dy djem të mbijetuar, shkruan Metro. Gjatë jetës së saj, Ellen jetoi në dy luftëra botërore dhe epideminë e gripit spanjoll, dhe punoi në sigurime dhe si ndihmëse infermiere. /Lajmi.net/

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 15 Maj, 2020 22:55

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.