Një minatorë humb jetën, dy të lënduar në minierën Bulmak në Kriva Pallankë

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka July 27, 2019 20:51

Një minatorë humb jetën, dy të lënduar në minierën Bulmak në Kriva Pallankë

Një minator ka humbur jetën ndërsa dy të tjerë janë lënduar në minierën e xingut në Bulmak të Kriva Pallankës.

Sipas informacioneve të SPB në Kumanovë fatkeqësia ka ndodhur sot pasdite ndërsa në këtë rast jetën e ka humbur B.M (57) ndërsa të lënduar janë J.M (30) dhe A.N (32).

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka July 27, 2019 20:51