Një person i armatosur hap zjarr në qendrën tregtare: 4 të vrarë në Rusi, mes tyre edhe autori

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 24 Nëntor, 2022 19:53 Updated

Një person i armatosur hap zjarr në qendrën tregtare: 4 të vrarë në Rusi, mes tyre edhe autori

Katër persona mbetën të vrarë pas një sulmi me armë në një qendër tregtare në qytetin jugor të Rusisë, Krymsk, njoftuan sot agjencitë shtetërore ruse të lajmeve, duke cituar zbatimin e ligjit vendas dhe zyrën e prokurorit. Agjencia shtetërore e lajmeve TASS raportoi se personi i armatosur që hapi zjarr ishte mes katër të vdekurve.

Në rrjetet sociale është publikuar një video në të cilën shihet një person i armatosur qëllon duke ecur. Në fund të videos ai shihet duke qëlluar nga afër dikë që është i shtrirë në tokë. Agjencia e lajmeve Reuters vë në dukje, megjithatë, se origjinaliteti i videos nuk është verifikuar.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 24 Nëntor, 2022 19:53 Updated

01
Dhj
Sonte në “Rruga drejt”, në Alsat M, në studio me gazetarën Fatlume Dervishi, në pjesën...
01
Dhj
Të gjitha kontrollet kryhen pas raportimeve për bomba dhe përfundimisht konfirmohet konstatimi ynë fillestar –...
01
Dhj
Opozita nuk duhet të kushtëzoj ndryshimet kushtetuese në situate kur vendi ndodhet para sfidave të...