Një prej pesë viktimave të mbrëmshme është shqiptar, ja emri i tij

Desk
By Desk May 15, 2019 22:21

Një prej pesë viktimave të mbrëmshme është shqiptar, ja emri i tij

Gazeta Lajm ka siguruar emrat e katër prej viktimave që humbën jetën në aksidentin e tmerrshëm që ndodhi mbrëmë në lagjen Draçevë.

Në aksidentin e ndodhur mes një automjeti dhe një kamioni kanë humbur jetën pesë persona.

Tre prej tyre kanë humbur jetën në vendngjarje ndërsa dy personat tjerë kanë humbur jetën në klinikat e Shkupit. Fqinjët e tyre thonë se në mesin e viktimave është edhe një shqiptar. Sipas tyre, bëhet fjalë për Iler Ajvazin 40 vjeçar nga Draçeva. Ai gjatë kohë ka qenë në mërgim, kurse është kthyer në Shkup vitin e kaluar. Varrimi i tij është bë gjatë ditës së sotme.

Në mesin e viktimave është edhe polici i pensionuar, Spase Kërstevski, si dhe ish polici, Jovançe Llazarevski-Shilo, Elena Todorvska 37 vjeçare nga Makedonski Brodi, dhe një vajzë 16 vjeçre identiteti i së cilës nuk bëhet i ditur.

Prokuroria ka njoftuar se vetura në të cilën kanë qenë viktimat, ka lëvizur në drejtim të kundërt, para se të përplaset me kamionetën. Trupat e viktimave janë dërguar për obduksion, kurse në vendin e ngjarjes ende vërehen gjurmët e gjakut dhe dritareve të thyera të veturës.

Desk
By Desk May 15, 2019 22:21