Një rrugë në New York do të emërohet ‘Skënderbeu’

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 7 Maj, 2022 16:25

Një rrugë në New York do të emërohet ‘Skënderbeu’

Kryetari i Tiranës, Erion Veliaj, ka takuar kryetarin e New Yorkut, Eric Adams.

Veliaj përmes një postimi bëri të ditur se një rrugë në New York do të emërohet me emrin e heroit shqiptar kombëtar Gjergj Kastrioti – Skënderbeu.

Përveç emërtimit që do ta marrë rruga e re, një tjetër rrugë në New York e mban emrin “Fan Noli”.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 7 Maj, 2022 16:25
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.