Një tërmet me magnitudë 5.1 godet Turqinë qendrore

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 8 Nëntor, 2021 22:44

Një tërmet me magnitudë 5.1 godet Turqinë qendrore

Një tërmet me magnitudë 5.1 ka goditur provincën turke Konya, transmeton Anadolu Agency (AA).

Autoriteti i Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD) njoftoi se tërmeti goditi rrethin Meram të provincës Konya në orën 20:43 sipas kohës lokale.

Tërmeti ndodhi në një thellësi prej 6.82 kilometrash nën sipërfaqe.

Detaje të mëtejshme për dëme apo viktima nuk janë dhënë.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 8 Nëntor, 2021 22:44
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.