Një tërmet me magnitudë 5.1 godet Turqinë qendrore

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 8 Nëntor, 2021 22:44

Një tërmet me magnitudë 5.1 godet Turqinë qendrore

Një tërmet me magnitudë 5.1 ka goditur provincën turke Konya, transmeton Anadolu Agency (AA).

Autoriteti i Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD) njoftoi se tërmeti goditi rrethin Meram të provincës Konya në orën 20:43 sipas kohës lokale.

Tërmeti ndodhi në një thellësi prej 6.82 kilometrash nën sipërfaqe.

Detaje të mëtejshme për dëme apo viktima nuk janë dhënë.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 8 Nëntor, 2021 22:44

06
Dhj
Ambasadorja e SHBA-së në vend, Anxhela Ageler sonte theksoi se është konfuz procesi për zgjedhjen...
06
Dhj
Ajo ka një apartament në Shkup prej 54 metrash katrorë si pronë e saj personale,...
06
Dhj
Riorganizimi i administratës nënkupton reduktimin e disa institucioneve, nga 140 institucione që janë nën ombrellën...
06
Dhj
Qytetarët nuk u besojnë as politikanëve, as institucioneve, kështu vlerëson Insituti për Demokraci, një hulumtim...