Njihuni me Mercedes S për vitin 2020

Njihuni me Mercedes S për vitin 2020

Imazhet e një versioni para-prodhues të maskuar të një automjeti të ri të klasës S janë shfaqur në internet.

Duke pasur parasysh se makina është e “kamufluar” tërësisht, por është një konfirmim se Mercedes tashmë është duke u përgatitur për pasardhësin e limuzinës më luksoze.

Edhe pse supozohet se klasa e re S do të paraqesë evolucionin e modelit aktual me dizajnin e saj, disa zgjidhje të reja të stilit ende po spekulohen rreth dyerve. Megjithatë, përparimi më i madh pritet në fushën e asistencës së shoferit dhe ngasjes gjysmë autonome.

Besohet se makina nga imazhi është një nga versionet më të larta të klasës S, S560 i pajisur me një motor V8 me motor turbo 4.0 litra, fuqia e të cilit ende nuk dihet.

Përveç këtij varianti, pritet të ketë një motor turbo me 3.0 cilindra, si dhe një ose më shumë versione hibride.

Klasa e re Mercedes S do të debutojë në vitin 2020, kur do të dimë më shumë detaje rreth këtij modeli.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 11 Korrik, 2019 22:57

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.