Numri i ankesave nga qytetarët rritet, nga Agjencia thonë se ushqimi në Maqedoni është i sigurt

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 7 Qershor, 2023 21:15

Numri i ankesave nga qytetarët rritet, nga Agjencia thonë se ushqimi në Maqedoni është i sigurt

Edhe pse numri i ankesave nga qytetarët është rritur, Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë siguron se në Maqedoni hahet ushqim i sigurt, përcjell FLAKA.

Nga 213 ankesa nga fillimi i vitit e deri më sot, 90 i referohen ushqimeve, mënyrës së ruajtjes dhe paketimit, produkteve të dëmtuara apo produkteve të skaduara.

“Agjencia vepron për të gjitha ankesat dhe kudo që konstatohen parregullsi vendosen masat përkatëse”, tha drejtori Babovski në shënimin e Ditës Botërore të Ushqimit të Sigurt. FLAKA

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 7 Qershor, 2023 21:15
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.