Oдењето на Ахмети кај Курти, Мицкоски го нарече злосторство! 

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 30 Janar, 2022 23:01

Oдењето на Ахмети кај Курти, Мицкоски  го нарече злосторство! 

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, не може да  го „проголта„ одењето на Ахмети заедно со неколку министри во Приштина. Вели дека актуелната влада е на ДУИ и дека СДСМ не е никаков фактор. Според него, Ахмети со своите министри се претставуваат како да се водачи на државата а имаат само 15 пратеници во Собранието.

Како што изгледа на Мицкоски му смета и тоа што некои важни министерства ги раководи кадар на ДУИ.

Мицкоски овие изјави ги даде на неговото обраќање на обуката што ја одржа Унијата на жени во ВМРО-ДПМНЕ на тема „Политичките кампањи и целите на организациите на жените“, каде меѓу другото додаде дека институциите со кои раководи кадар на ДУИ се финансиски и економски уништени, а вработените се немотивирани и недисциплинирани.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 30 Janar, 2022 23:01
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.