Oferta “flakë” e Bayern Munich për Tchouamenin

Drin Zenku
Publikuar nga Drin Zenku 7 Shkurt, 2024 17:43

Oferta “flakë” e Bayern Munich për Tchouamenin

Aurelien Tchouameni është një nga shitjet e përfolura në Real Madrid për verën e ardhshme, me Bayern Munich që është klubi i parë që do të ishte i gatshëm të vendoste një ofertë të majme në tryezë për të provuar të fitonte shërbimet e tij për sezonin 2024/2025.

Largimi i mundshëm i Joshua Kimmich e detyron Bayern Munich të kërkojë një mesfushor defanziv për sezonin e ardhshëm dhe francezi do të ishte një nga kandidatët kryesorë për të mbërritur në Allianz Arena.

Klubi bavarez do të ishte i gatshëm të paguajë afër 100 milionë euro, gjë që shkakton dyshime nëse Los Blancos nëse do ta pranojnë apo jo ofertën e përmendur, pasi ato para mund të përdoren për të përballuar nënshkrimin më të dëshiruar të Florentino Perez, siç është ai i Kylian Mbappe.

Ideja e futbollistit, ashtu si herët e mëparshme kur ai ka qenë i lidhur me një transferim të mundshëm, është që të mos largohet nga Santiago Bernabeu, ku ende ka besim të plotë te lojtari francez, pavarësisht rënies së tij në performancë.

Ky është një faktor që mund të luajnë një rol përcaktues në hapjen e një skenari që mund të çojë në një transferim të papritur gjatë gjithë kësaj vere, duke qenë pa dyshim një nga bombat më të mëdha të tregut të transferimeve si për La Ligën ashtu edhe për Bundesligën.

Drin Zenku
Publikuar nga Drin Zenku 7 Shkurt, 2024 17:43

Marketing Politik - Çmimore

Presidenciale | Parlamentare