OKB zgjat mandatin e EUFOR në Bosnjë dhe Hercegovinë

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 3 Nëntor, 2021 23:21

OKB zgjat mandatin e EUFOR në Bosnjë dhe Hercegovinë

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara (OKB) ka miratuar njëzëri rezolutën e cila i zgjat mandatin të EUFOR-it.

Ambasadori francez në OKB, Nicolas de Riviere, ka thënë se vendi i tij e mbështet integrimin evropian të Bosnjë dhe Hercegovinës dhe e mirëpret miratimin e rezolutës që zgjat misionin e BE-së atje.

Ndërkaq Ambasadorja amerikane, Linda Thomas-Greenfield, ka thënë se qytetarët e Bosnjë dhe Hercegovinës meritojnë përfaqësues të mirë në qeveri, shkruan B92.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 3 Nëntor, 2021 23:21

27
Nën
Shkoi për gjueti me shokë, por mbeti i plagosur në rrethana ende të pazbardhura, në...
27
Nën
Sot tifogrupi Ballistët i bëjnë 30 vite. Në këtë 30 vjetor ata kanë festuar si...
27
Nën
Nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar i Bashkimit Demokratik për Integrim, nesër me fillim...
27
Nën
Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë...