Opinioni prej nesër mund ta shohë marrëveshjen për emrin, Qeveria do ta deklasifikojë

Opinioni prej nesër mund ta shohë marrëveshjen për emrin, Qeveria do ta deklasifikojë

Qeveria e Maqedonisë nesër në seancë do ta deklasifikojë marrëveshjen e arritur për çështjen e emrit me Greqinë për ndryshimin e emrit nga Republika e Maqedonisë në Republika e Maqedonisë së Veriut. Me këtë marrëveshjen do të mund ta shohin të gjithë qytetarët, deklaroi lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, njofton Portalb.mk.

“Kryeministri më ka informuar se në ditën e nesërme, Qeveria, në seancë qeveritare do ta deklasifikojë, me çka dhe opinioni do t’i mësojë të gjitha detajet dhe specifikimet”, deklaroi ai.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 13 Qershor, 2018 15:59

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.