Osmani: Ahmeti është autorizuar për të biseduar me të gjitha partitë për zgjidhjen e krizës politike

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 7 Nëntor, 2021 16:44 Updated

Osmani: Ahmeti është autorizuar për të biseduar me të gjitha partitë për zgjidhjen e krizës politike

Zëdhënësi i BDI-së Bujar Osmani pas mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të BDI-së, deklaroi se është biseduar për gjendjen politike në vend pas dorëheqjes së kryeministrit Zoran Zaev.

Ai tha Këshillit i Përgjithshëm ka autorizuar kryetarin Ali Ahmeti për të biseduar me të gjithë partitë politike në vend për të biseduar për zgjidhjen e situatës pas zgjedhjeve lokale në vend.

Ai tha se do të bisedohet me të dyja blloqet, përveç me ato parti të cila janë destruktive dhe janë në kundërshtim me integrimet euroatlantike të vendit.

I pyetur nëse do të ketë zgjedhje të parakohshme parlamentare, Osmani tha se të gjitha opsionet janë të mundshme.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 7 Nëntor, 2021 16:44 Updated

27
Nën
Shkoi për gjueti me shokë, por mbeti i plagosur në rrethana ende të pazbardhura, në...
27
Nën
Sot tifogrupi Ballistët i bëjnë 30 vite. Në këtë 30 vjetor ata kanë festuar si...
27
Nën
Nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar i Bashkimit Demokratik për Integrim, nesër me fillim...
27
Nën
Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë...