Osmani në Athinë: Marreveshja e Prespës shndërroi raportet tona ndërfqinjësore në aleancë dhe partneritet

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka 15 Shtator, 2020 19:44

Osmani në Athinë: Marreveshja e Prespës shndërroi raportet tona ndërfqinjësore në aleancë dhe partneritet

Ministri i punëve të jashtme Bujar Osmani po qëndron në Athinë ku po merr pjesë në organizatën “Ekonomist” ,ku o të realizojë takim pune me homologun e tij grek, shefin e diplomacisë greke, Nikos Dendijas, si takim i parë zyrtar pas emërimit të tij në funksionin e ri.

Në profilin e tij në fejsbuk Osmani shkruan se kjo është vizita e tij e parë në mandatin e ri si ministër i jashtëm i RMV-së.

‘Zbritja e parë në mandatin e ri, në Athinë. Takime me Presidenten, kryeministrin dhe ministrin e jashtëm. Marreveshja e Prespës shndërroi raportet tona ndërfqinjësore në aleancë dhe partneritet- thotë Osmani.

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka 15 Shtator, 2020 19:44