Padi për drejtorin e një shkolle në Maqedoninë e Veriut për keqpërdorim të hapësirave të shkollës

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 24 Nëntor, 2022 19:43

Padi për drejtorin e një shkolle në Maqedoninë e Veriut për keqpërdorim të hapësirave të shkollës

Policia e Maqedonisë së Veriut ka paditur një drejtor shkolle nën dyshime për keqpërdorim të pozitës zyrtare, vepër e dënueshme nga Kodi Penal, transmeton Portalb.mk.

“RPB Koçani deri te Prokuroria Themelore Publike në Koçani ka paraqitur kallëzim penal ndaj 34 vjeçarit S.Z. nga Koçani për shkak ekzistimit të dyshimit për kryerjen e veprës penale “keqpërdorim i detyrës dhe autoritetit zyrtar” në bazë të nenit 353 nga Kodi Penal”, deklarojnë nga Policia e Maqedonisë së Veriut.

Ai ishte ushtrues detyre i drejtorit në Shkollën e Mesme Komunale “Gjosho Vikentiev” në Koçani në vitin shkollor 2022/23, kur dha hapësirat e shkollës me qira te një subjekt juridik, pa i kryer procedurat e parapara. Subjekti juridic ka shfrytëzuar hapësirat e mensës.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 24 Nëntor, 2022 19:43

27
Nën
Shkoi për gjueti me shokë, por mbeti i plagosur në rrethana ende të pazbardhura, në...
27
Nën
Sot tifogrupi Ballistët i bëjnë 30 vite. Në këtë 30 vjetor ata kanë festuar si...
27
Nën
Nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar i Bashkimit Demokratik për Integrim, nesër me fillim...
27
Nën
Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë...