Parashikimi i motit

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 8 Nëntor, 2021 09:22

Parashikimi i motit

Sot pritet mot me vranësira dhe relativisht ngrohtë, paradite nëpër disa fushëgropa të vendit do të ketë paraqitje të mjegullës. Do të fryjë erë e dobët kryesisht nga drejtimi jugor.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 4 deri në 9 gradë Celsius, ndërsa ajo maksimale do të arrijë prej 18 deri në 24 gradë Celsius.

Në Shkup moti do të jetë kryesisht me vranësira. Temperatura minimale do të bie deri në 8 gradë Celsius, ndërsa maksimalja do të arrijë 19 gradë Celsius.

Siç paralajmëron DPHM, deri të enjten do të mbisundojë mot me vranësira. Të martën do të ketë paraqitje të shiut të dobët lokal dhe do të fryjë erë e përforcuar veriore, që do të kushtëzojë zvogëlim të temperaturës ditore, veçanërisht prej të mërkurën.

Kah fundi i javës do të jetë më kthjellët, ndërsa do të bien edhe temperatura e mëngjesit.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 8 Nëntor, 2021 09:22

27
Nën
Shkoi për gjueti me shokë, por mbeti i plagosur në rrethana ende të pazbardhura, në...
27
Nën
Sot tifogrupi Ballistët i bëjnë 30 vite. Në këtë 30 vjetor ata kanë festuar si...
27
Nën
Nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar i Bashkimit Demokratik për Integrim, nesër me fillim...
27
Nën
Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë...