Parashikimi i motit për ditën e sotme

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 3 Nëntor, 2021 08:41

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Gjatë mëngjesit nëpër lugina do të ketë paraqitje të mjegullës dhe vranësirave. Gjatë ditës moti do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare dhe më ngrohtë.

Do të fryj erë e dobët deri në mesatare, nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 3 deri në 8 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 17 deri në 21 gradë.

Në Shkup, në mëngjes me vranësira dhe paraqitje të mjegullës. Gjatë ditës vranësirat do të ulen. Do të fryj erë e dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulet në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 17 gradë Celsiusë

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 3 Nëntor, 2021 08:41

29
Nën
Në pjesën e tretë të Programit 200, i ftuar ishte zv/ministri i Drejtësisë, Agim Nuhiu,...
29
Nën
Shpeshë herë viktimat ngelin udhëve, pasi që kapacitet e qendrave strehuese nuk janë shumë të...
29
Nën
Drejtori i Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinarisë, Nikolçe Babovski, në emisionin “Utrinski” në “Telma” tha...
29
Nën
Viktimat e dhunës familjare kanë qenë sonte temë në Programin 200, me gazetaren Semra Musai....