Pas mesnate, çmime të reja të karburanteve

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 5 Qershor, 2023 14:14

Pas mesnate, çmime të reja të karburanteve

Çmimi me pakicë i benzinës EUROSUPER BS-98 nga mesnata ulet për 1.00 denar, ndërsa i EUROSUPER BS-95 dhe i Vajit ekstra të lehtë për amvisëri (EL-1) për 0,50 denarë për një litër. Çmimi i EURODIZEL (D-E V) nuk ndryshon, ndërsa për 0,571 denarë lirohet Mazuti M-1 SU, kumtoi Komisioni Rregullator i Energjetikës dhe Shërbimeve të Ujit.

Çmimi i ri i EUROSUPER BS – 95 do të jetë 80,00 denarë, EUROSUPER BS – 98 do të shitet për 82,00, Vaji ekstra i lehtë 1 (EL-1) për 67,50, ndërsa EURODIZEL BS (D-E V) edhe më tej do të kushtojë 69,00 denarë për një litër.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 5 Qershor, 2023 14:14
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.