Pas takimit me Bashën në Presidencë, Meta bën një tjetër lëvizje

Pas takimit me Bashën në Presidencë, Meta bën një tjetër lëvizje

Presidenti i Republikës, Ilir Meta do të japë sot një konferencë shtypi në ora 17:00 në ambientet e institucionit.

Konferenca e Metës do të fokusohet në vizitën e delegacionit të Komisionit të Venecias, të ftuar nga Kuvendi në kuadër të Komisionit Hetimor që po shqyrton shkeljet e pretenduara të Presidentit me zhdekretimin e 30 qershorit.

Mëngjesin e sotëm, Meta zhvilloi një takim ‘kokë më kokë’ me kryeopozitarin Lulzim Basha. Burime për Top Channel konfirmojnë se kanë qenë temat e zgjidhjes së krizës politike dhe prania e delegacionit të Komisionit të Venecias në Tiranë, që janë diskutuar midis Metës dhe Bashës.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 11 Shtator, 2019 12:28

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.