Pas tërmetit në Turqi, ndërtesat ‘shpërthejnë’ në flakë. Shihni pamjet e frikshme. Shkon në 84 numri i të plagosurve | VIDEO

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka 24 Janar, 2020 20:58

Pas tërmetit në Turqi, ndërtesat ‘shpërthejnë’ në flakë. Shihni pamjet e frikshme. Shkon në 84 numri i të plagosurve | VIDEO

Pas tërmetit që goditi mbrëmjen e sotme Turqinë, pamje të frikshme vijnë nga qyteti Elazig, ndërsa raportohet për 4 viktima deri më tani. Tërmeti me magnitudë 6.8 të shkallës rihter përveç ndërtesave të shembura, ka shkaktuar dhe zjarre. Siç shihet dhe në videon në fjalë një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë një pallat në këtë qytet.

Ndërkohë, forcat e kërkim-shpëtimit ndodhen në terren dhe po punojnë për shpëtimin e njerëzve. Deri më tani raportohet për 84 persona të plagosur.

B A D G U Y@1badguyyy

Canını çocukları için siper etmiş bir baba..tarih bunu da yazacak.

Embedded video

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka 24 Janar, 2020 20:58