Pas Thaçit edhe Vuçiq mbledh strukturat e sigurisë

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka May 28, 2019 10:06

Pas Thaçit edhe Vuçiq mbledh strukturat e sigurisë

Në Beograd është duke u zhvilluar takimi i Këshillit të Sigurisë Kombëtare Serbe, të cilin e ka thirrur  Presidenti serb Aleksandar Vuçiq pas aksionit të policisë në veri të Kosovës ku janë arrestuar policë dhe qytetarë.

Tanjug raporton se Vuçiq e paralajmëroi BE-në se Serbia do të reagojë nëse Rosu nuk tërhiqet nga veriu i Kosovës.

Edhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka mbledhur strukturat e sigurisë, njofton Klan Kosova.

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka May 28, 2019 10:06