Pas Turqisë, tërmeti “shkund” edhe Greqinë

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 7 Shkurt, 2023 12:21

Pas Turqisë, tërmeti “shkund” edhe Greqinë

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë pak minuta më parë në Greqi.

Mësohet se tërmeti ka qenë me magnitudë 4.8, ndërsa  epiqendra ka qenë në qytetin e Selanik, në zonën e Sithonia të Halkidikis.

Tërmeti në Greqi vjen një ditë pas lëkundjeve shkatërruese që ndodhën në juglindje të Turqisë dhe që shkaktuan dëme kolosale edhe në Siri.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 7 Shkurt, 2023 12:21