Pas vizitës në Hagë, Pandeli Majko: Hashimi i qetë. Kadria i qartë. Jakupi i sprovuar. Rexhepi i papërsëritshëm

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 29 Shtator, 2022 22:07

Pas vizitës në Hagë, Pandeli Majko: Hashimi i qetë. Kadria i qartë. Jakupi i sprovuar. Rexhepi i papërsëritshëm

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Pandeli Majko ka shkruar disa fjalë për katër ish- krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçin, Kadri Veselil, Jakup Krasniqin si dhe Rexhep Selimin pas vizitës së tyre në Hagë.

Majko ka përshkruar secilin prej tyre me nga një fjalë.

“Sot, në burgun e Hagës me Hashim Thacin, Kadri Veselin, Jakup Krasniqin dhe Rexhep Selimin. Hashimi i qetë. Kadria i qartë. Jakupi i sprovuar. Rexhepi i papërsëritshëm”, shkruan Majko në Facebook, raporton arbresh.info.

Ish- kryeministri shqiptar po ashtu shkruan se ndjehet krenar me siç i ka quajtur ai “vëllezërit e mij”.

“Për tju gjindur në krah, betejës së fundit, për të mbrojtur emrin e UCK-së! Jam krenar për vëllezërit e mij”, shkruan ai. /arbresh.info/

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 29 Shtator, 2022 22:07

07
Dhj
Petrit Pollozhani nga Lëvizja BESA i ftuar në emisionin e sontëm “Magazina Ekonomike”, mes tjerash...
07
Dhj
Anëtari i Bordit Ekzekutiv të LSDM-së, Andrej Petrov, ka theksuar se zgjedhje të parakohshme parlamentare...
07
Dhj
Derisa e kremtojmë 30-vjetorin e Misionit, ju po përgatiteni ta merrni funksionin kryesues me OSBE-në. Vallë...
07
Dhj
Duke përjashtuar Shqipërinë si vendi me shumën qesharake të pensionit, Maqedonia bën pjesë në grupin...