Pas zjarrit të mbrëmshëm në REK Manastir vazhdon prodhimi i energjisë

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 6 Nëntor, 2021 20:37

Pas zjarrit të mbrëmshëm në REK Manastir vazhdon prodhimi i energjisë

Mbrëm rreth orës 22 ka shpërthyer një zjarr në bllokun 3 të REK Manastir.

Drejtori i EEM-së, Vasko Kovaçevski ka deklaruar se nuk ka rrezik as për blloqet e as për të punësuarit. Zjarri është shuar shpejtë ndërsa REK Manastir vazhdon të prodhoj energji elektrike.

Po Hetohet se si erdhi deri te zjarri. Zjarri vjen në kohën kur vendi gjendet përballë krizës energjetike. Të Martën Komisioni I përbërë nga Ministri I Ekonomisë Kreshnik Bekteshi ka paralajmëruar kërkesë deri te qeveria për shpalljen e gjendjes së krizës.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 6 Nëntor, 2021 20:37
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.