Pasojat e pandemisë, BE jep 90 milionë euro ndihmë për Shqipërinë

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 5 Nëntor, 2021 22:00

Pasojat e pandemisë, BE jep 90 milionë euro ndihmë për Shqipërinë

Komisioni Evropian në emër të BE-së, ka disbursuar sot 90 milionë euro ndihmë makro-financiare për Shqipërinë.

Ky disbursim është kësti i dytë dhe i fundit i një programi mbështetës prej 180 milionë eurosh për Shqipërinë, i cili është pjesë e paketës së MPJ- së prej 3 miliardë eurosh për dhjetë partnerë të zgjerimit dhe fqinjësisë që synon t’i ndihmojë ata të kufizojnë pasojat ekonomike të pandemisë COVID-19.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 5 Nëntor, 2021 22:00
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.