Pasuria e Dua Lipës dhe Rita Orës, kjo është renditja e tyre

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 4 Nëntor, 2021 23:42

Pasuria e Dua Lipës dhe Rita Orës, kjo është renditja e tyre

Mediat britanike kanë publikuar listën e këngëtarëve më të pasur. Rita Ora dhe Dua Lipa janë pjesë e listës së këngëtarëve të rinj më të pasur në Britani. Ai që mban kurorën si ylli më i pasur britanik nën të tridhjetat është këngëtari me famë botërore, Ed Sheeran.

Ed Sheeran ka ruajtur vendin e parë, si ylli më i pasur britanik nën të tridhjetat, për të tretin vit radhazi, me të ardhura që arrijnë në 236.5 milionë paundë.

Ndërkohë këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare, Dua Lipa renditet e teta në listë, me 43.5 milionë paund. Nga ana tjetër, ylli shqiptar Rita është në vendin e 13 me 26.5 milionë paund.
Lista e plotë:

Lista e plotë e yjeve më të pasur (nën 30 vjeç) të Britanisë dhe Irlandës:

1. Ed Sheeran, 30, (£236.5m)

2. Harry Styles, 27, (£80m)

3. Little Mix (£66.7m)

4. Niall Horan, 28, (£57.5m)

5. Cara Delevingne ,29, (£52m)

6. Louis Tomlinson, 29, (£47m) dhe Liam Payne, 28, (£47m)

8. Dua Lipa, 26, (£43.5m)

9. Zayn Malik, 28, (£38m)

10. Sam Smith, 29, (£36.8m)

11. Daisy Ridley, 29, (£32.8m)

12. John Boyega, 29, (£28.5m)

13. Rita Ora, 30, (£26.5m)

14. Stormzy, 28, (£23.5m)

16. Lewis Capaldi, 25, (£17m) HYRJE E RE

17. George Ezra, 28, (£14.2m)

18. Sophie Turner, 25, (£14.1m)

19. Jesy Nelson, 30, (£13.5m) HYRJE E RE

20. Disclosure (12m) HYRJE E RE

21. Tom Holland , 25, (£11m)

22. Tommy Mallet, 29, (£9.7m)

23. Maisie Williams, 24, (£8.7m)

24. Sam Faiers, 30, (£8m)

25. Millie Bobby Brown, 17, (£7.2m)

26. Jake Bugg, 27, (£5.7m) HYRJE E RE

27. Saoirse Ronan, 23, (£6.1m)

28. Jodie Comer, 28, (£5.7m)

29. Anne-Marie, 30, (£5.4m) HYRJE E RE

30. Dave, 23, (£5.2m) HYRJE E RE

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 4 Nëntor, 2021 23:42
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.