Pavarësisht disfatës nga Krins, Metalurg do të luajë në Ligën e Evropës

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka September 29, 2020 22:01

Pavarësisht disfatës nga Krins, Metalurg do të luajë në Ligën e Evropës

Përfaqësuesi i Maqedonisë në skenën ndërkombëtare të hendbollit Metalurg humbi në vizitën në Zvicër me 22-21 nga skuadra e Crins por arriti të vendoset në fazën e grupeve të Ligës së Evropës falë fitores në Shkup me dy gola dallim, përcjell FLAKA.

Gjatë gjithë ndeshjes Metalurh ka luajtur gol për gol dhe në disa raste Crins pati një deri në dy gola avantazhe por nuk arritën të shkëputnin më shumë se 3 gola (20-17) falë sakrificës së madhe të lojtarëve nga Maqedonia të cilët në fund humbën me vetëm një gol dallim, që u mjaftonte atyre për të festuar vendosjen në fazën e grupeve. FLAKA

 

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka September 29, 2020 22:01