PDSh do të garoj e vetme

Desk
By Desk March 7, 2020 19:09

PDSh do të garoj e vetme

Partia Demokratike shqiptare në zgjedhjet e parakohshme të 12 prillit do të garoj e vetme.

Edhe pse ditë më parë kreu I PDSH-së Menduh Thaçi, paralajmeroi për një koalicionim të mundëshm me LSDM-në, Luan Tresi njoftoi se pas debatit në mbledhjen e kryesisë qëndrore është sjell vendim që kjo parti nuk do të hyjë në koalicion parazgjedhor me ndonjë subjekt tjetër politik.

“Pas referimit u hap debat, pas të cilit debat u murr vendim që partia demokratike shqipare në zgjedhjet e 12 prillit të garoj e vetme. Me këtë rast apelojm të gjithë shqiptarëve që të na mbështesin si parti e vetme shqiptare në Maqedonin e Veriut”, u shpreh Luan Tresi nga PDSh.

Në zgjedhjete e parakoshme parlamentare, BDI dhe PDSH do të garojn të veteme, ndërsa koalicione parazgjedhore kanë krijuar LSDM-BESA, Aleanca për shqiptarëtë me Alternativën dhe VMRO-DPMNE me partnerët e koalicionit‘Ripërtëritja e Maqedonisë”.

Desk
By Desk March 7, 2020 19:09