Pendarovski i befasuar në mënyrë të pakëndshme nga deklarata e Mickovskit për takimin me Bajdenin

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 11 Nëntor, 2021 21:00

Pendarovski i befasuar në mënyrë të pakëndshme nga deklarata e Mickovskit për takimin me Bajdenin

Presidenti i shtetit, Stevo Pendarovski është i befasuar në mënyrë të pakëndshme nga deklarata e liderit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickovski, në të cilën takimin e tij me presidentin e SHBA-së, Xho Bajden e quan takim TikTok.

Reagimi:

“Presidenti Pendarovski asnjëherë nuk ka lejuar dhe nuk do të lejojë që takimet e zotit Mickoski, për shembull, me zotin Orban ti quajë takime TikTok, as në mënyrë të ngjashme ta skualifikojë takimin, të cilin para 10 viteve me zotin Bajden, nënpresident i atëhershëm i SHBA-së, e kishte kryetari i atëhershëm i partisë, Nikolla Gruevski.

Bëhet fjalë për SHBA, Hungarinë dhe shumë partnerë dhe miq të tjerë të dëshmuar të bashkësisë ndërkombëtare me të cilët jemi pjesë e të njëjtit komunitet demokratik të vlerave dhe për këtë arsye duhet të tregojmë më shumë respekt për përfaqësuesit e tyre politikë”.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 11 Nëntor, 2021 21:00

28
Nën
Pasi sot Shkupi u bllokua nga dhjetëra autobusë urbanë të dy shoqatave transportuese private, si...
28
Nën
Kur e mora përgjegjësinë e kryeministrit para 10 muajsh, haptas u thashë të gjithëve: qëllimi...
28
Nën
Ministri për shoqëri informatike dhe administratë, Admirim Aliti mori pjesë në ngjarjen publike në temën:...
28
Nën
Rektori i Universitetit ka shkruar një postim pas reagimeve të shumta në rrjetet sociale, pasi...