Pendarovski këshillon Dimitrovin të mos flet, ndërsa mediat të mos e dëgjojnë fare

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 22 Shtator, 2022 21:53

Pendarovski këshillon Dimitrovin të mos flet, ndërsa mediat të mos e dëgjojnë fare

Pendarovski në Klan M komentoi edhe deklaratat të cilat në opinion i jep kryetari i Komisionit të përbashkët Historik midis Bullgarisë dhe Maqedonisë së Veriut, Angel Dimitrov. Pendarosvki keshlloi të mos flet, ndërsa mediat mos të raportojnë për deklaratat e tij.

“Këshilla ime deri te ai zotëri në qoftë se është e mundër të flet më pak në opinion pasi që në këtë mënyrë vetëm dëm i bën të gjithë procesit, ku para dy muajve mori hov evropian. Po jap keshillë edhe mediave maqedonase të mos dëgjojë aspak se çfar flet ai zotëri pasi që kjo retorike prej shekullit 19 është e arkivuar prej moti në të gjitha vendet evropiane” – deklaroi Pendarovski. /KlanMacedonia/

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 22 Shtator, 2022 21:53